28 Şubat 2011 Pazartesi

Bana Herşey Yakışır

Buaralar Bana Herşey Yakışır programına takmış durumdayım. gece geç saatlerde tekrarları oluyor izliyorum denk geldikçe. Programın tek sorunu oradaki bayanların kendilerine hiçbişey yakıştıramamaları :) Farkettim ki bayanlar kendi vücutlarını hiç tanımıyorlar, bu nedenle itinayla kendi vücut yapılarına hiç yakışmayan kıyafetleri alıyolar. Herkesin vücudunda bir kusur vardır. Bazılarımızın göbeği var, bazılarımızın ise basenleriyle başı dertte. ama pes etmek yok! önemli olan kendi vücut yapımıza uygun modelleri bulmak. işte farklı vücut tipleri ve onlara uygun kıyafet önerileri.
1. Kum Saati Şekilli Vücut YapısıÜstü de altıyla orantılı bir şekilde geniş olan fakat ince belli kadınlarada kum saati tipli kadınlar deniliyor ancak bu tip vücuda sahip olanlar olduğundan daha şişman görünürler. Eğer böyle bir vücudunuz varsa dikkatleri bele çekiyoruz bayanlar! Bu yüzden genelde iki parça giyinmeye özen göstermelisiniz çünkü bazı elbiselerin beli düz indiğinden bel kıvrımınızı ortaya çıkarmayabilir. Bu nedenle pantalon ya da etek farketmez hepsini yüksek bel almaya gayret ediyoruz. Düşük belli pantalon ya da etekler hem sizi daha şişman gösterir hem de boyunuz olduğundan daha kısa gözükür. Kalem etekler mükemmel bir seçim olabilir. Üstünüze de vücudunuza oturan, dar kesimli bluzlar giymelisiniz.Buaralar moda olan korse şeklindeki bluzlar tam size göre mutlaka bir tane edinin derim :)

                                                                                     2. Armut Şekilli Vücut Yapısı      
     

Lopez tarzı olarakta bilinen bu vücut yapıısıında omuzlar dar, vücudun üst kısmı ince, alt kısmı ise geniştir. Böyle bir vücuda sahipseniz dikkati vücudumuzun üst kısmına yönlendirmelisiniz. Şal, geniş ve yüksek yakalar kullanmalısınız.Burada önemli olan alt ve üst kısımlarınız arasında denge sağlamaktıır, bu nedenle göğüsleri kaldıran balkonet tarzı sütyenler sizin olmazsa olmazınız :) Göğsünüzü ortaya çıkartmak için korse tipi üstler, bele oturan ceketler veya önü açık bırakılmış bir bluz giymek hayatınızı kurtarıır. Etek giymeyi seviyorsanıız kabarık etek sizin ölüm fermanınızdır uzak durun, yerine üzerinize oturan dar etekleri tercih edin :) Bu tip bir vücuda sahipseniz dolabınızda boru paça pantolonları ve çizgili bluzları eksik etmeyin benden söylemesi :)      

3. Üçgen Yapılı Vücut


Omuzlar geniş, kalçalar dardır. Dikkati bacaklara çekmek gerekir. Mesela dar ve kısa etekler tam size göre. Eğer bu eteklerin alt kısmına yırtmaç, düğme, biye gibi detaylarda eklerseniz ne ala. Üst kısmınız için alacağınız kııyafetler ise sert kesimli olmalı, çünkü yumuşak ve dökümlü kumaşlar sizi daha geniş gösterebilir. Eğer desenli kıyafetler giymeyi seviyorsanız dikkatli olmalısıınıız. Elinizi büyük desenli kıyafetlerden uzak tutun!! Ve tabiki topuklulardan da uzak durun :)                                                                                          4. Yuvarlak Vücut Yapısı


Kalın bir bele ve geniş bir üste sahipseniz,bacaklarınızda vücudunuzun üst bölümüne göre daha inceyse bu kategoriye giriyosunuz demektir. Ve malesef her zaman sade kıyafetleri tercih etmelisiniz. Belinizi ortaya çııkarmayacak yumuşak ve dökümlü kumaşlar sizin için yaratılmıış. Kemer gibi beli ortaya çııkaran aksesuarlardan kesinlikle uzak durun. Özellikle kolye, şal, zincir veya boncuk gibi aksesuarlarla ilgiyi yüzünüze çekmeye çalışın5. İnce Belli Dikdörtgen Yapılı Vücut
Siz ne giyseniz yakışır bayanlar uğraşmaya gerek yok. Her rengi, her modeli giyebilirsiniz, size kalmış.

4 yorum:

 1. ben hangisiyim anlamadım =))

  YanıtlaSil
 2. hepsi birbirine benzio gibi dimi :) bn kesinlikle kum saatiyim :)

  YanıtlaSil
 3. bende taktım o yarışmaya,herkeste kendine bir güven bir cesaret. kimsede yakışanı giymek yok ama! :)

  YanıtlaSil
 4. aynen ya gidip en stayla kıyafetleri seçiolar :)

  YanıtlaSil